دو اثر طبیعی و گردگشگری بهشهر ثبت جهانی شد

تصــــــــاویری زیبــــــــــا از طبیعت زیبــــــــای بهشهــــــــر و گرجی محله 

دو اثرطبیعی و گردشگری بهشهر ثبت جهانی شدند(آخرین خبر 24/09/1392)

 

فرماندار بهشهر گفت: دو اثرطبیعی و گردشگری شهرستان شامل جزیره میانکاله و عباس آباد ثبت جهانی شدند که باید با حفاظت مناسب و اصولی در نگهداری آنها دقت کنیم.محمد تقی نورزاد عصر یکشنبه در جلسه گردشگری در سالن فرمانداری بهشهر افزود: استعداد و پتانسیل خوبی در شهرستان بهشهر وجود دارد که ازقبل و بعد اسلام وجود داشته است و بهشهر به نوعی یک شهر تاریخی است.

وی اظهار داشت: می‌توان این شهرستان فرهنگی را به عنوان موزه و گنجینه‌ای سرشار از آثار ارزشمند طبیعی؛ گردشگری و دیدنی دانست که شایددر برخی ازموارد بدرستی معرفی نشده است و معرفی درست و اصولی هر یک ازاین آثار می تواند صنعت گردشگری را رونق بخشد.

نورزاد ادامه داد: شهرستان بهشهر از باستانی‌ترین مناطق استان مازندران است که آثار متعدد تاریخی و طبیعی را در خود جای داده است که برخی از این آثار در نوع خود نه تنها در استان بلکه در کل ایران بی نظیر است.

وی گفت: کاخ صفی آباد؛ پارک ملت و کاخ شاه عباس؛ چشمه سنگ نو؛ گوهرتپه؛ چشمه عمارت و… ازجمله جاذبه های گردشگری بهشهر است که باید بافراهم کردن فرصت گردشگری؛ گردشگران را به این منطقه سوق دهیم.

فرماندار بهشهر بااشاره به رایزنیهای مختلف با سرمایه گذار بهشهری مقیم خارج ازکشور بیان داشت: مجموعه گردشگری توسط این گردشگر شامل تله کابین؛ موزه؛ مراکزخرید؛ بازارچه سنتی و… است و در مجموع دارای پنج زون گردشگری و میراثی است.

نورزاد عباس آباد بهشهر را بزرگترین سرمایه بهشهر در بخش گردشگری عنوان کرد که باید این باغ باستانی و پارک جنگلی بعنوان قابلیت مناسب گردشگری و میراثی به جهانیان معرفی شود. وی بیان داشت: شرایط فعلی عباس آباد با دارا بودن چند دکه و آلاچیق و کباب سراها نمی تواند توجیه مناسبی برای گردشگری باشد و برای جذب گردشگر باید شرایط لازم فراهم شود تا با حفظ طبیعت و مبلمان طبیعی و گردشگری با نظارت وارد شده و در جهت شناساندن این منطقه بکر تلاش کنیم.

 

احداث تله کابین در جنگل عباس آباد بهشهر (آخرین خبر 24/09/1392)

مدیرکل منابع طبیعی مازندران – ساری گفت: تله کابین در جنگل عباس آباد بهشهر احداث می شود.

عباس علی نوبخت  اظهار کرد: جنگل های مازندران مملو از آثار تاریخی و طبیعی ارزشمند بوده که به دلیل فراهم نشدن زیرساخت های لازم برای استفاده از آن، عجله ای نسبت به معرفی آن ها نداریم.

وی افزود: از همه توان برای راه اندازی این گونه طرح ها که می تواند سبب فراهم شدن فرصت های شغلی پایدار شود، استفاده می کنیم.

نوبخت بیان کرد: پارک جنگلی عباس آباد بهشهر، مساحتی در حدود ۱۳۸ هکتار دارد که تنها از حدود ۱۰ هکتار این مجموعه برای فعالیت های گردشگری استفاده می شود.

وی گفت: تشکیل کارگروه ویژه برای پیگیری این طرح می تواند سبب شناسایی دقیق و به موقع مشکلات و زمینه سازی برای حل آن شود.

نوبخت بیان کرد: معرفی شدن برخی از این آثار همانند چشمه سورت، سبب وارد شدن آسیب های جبران ناپذیر به این گنجینه طبیعی بی نظیر دنیا شد.

وی به احداث تله کابین بهشهر در محدوده جنگل عباس آباد اشاره کرد و گفت: در اختیار قرار دادن بخشی از مجوزهای لازم اجرای این طرح از اختیارات مازندران خارج بوده که لازم است این مجوزها از طریق سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اخذ شود.

/ 0 نظر / 24 بازدید